Συμμετέχουν στο πρωτάθλημα κορασίδων Γ κατηγορίας (η ομάδα μας στο σχετικό site της ΕΣΚΑ αναφέρεται ως ΓΣΑΠ Β).

Δεκάλεπτα (3-12, 5-15, 6-12, 14-6)

Σε ευχάριστη προπόνηση εξελίχθηκε το παιχνίδι με τον Ιωνικό, μιας και η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας δεν ήταν ανταγωνιστική. Τα κορίτσια μας κοίταξαν τις αντίπαλες αφ’ υψηλού με αποτέλεσμα το πρώτο ημίχρονο να κλείσει με σκορ 27-8 υπέρ μας. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πιο παλιές παίχτριες έκαναν ηλιοθεραπεία στον πάγκο (το παιχνίδι έγινε σε ανοιχτό και ο δικός μας πάγκος ήταν στον ήλιο!) , ενώ οι νεότερες βρήκαν ευκαιρία να παίξουν περισσότερο. Αυτό μάς αποδιοργάνωσε λίγο, οπότε οι παίχτριες του Ιωνικού ξεθάρρεψαν και μας φόρτωσαν με 20 πόντους. Με το δίκιο της η coach φώναζε στο τέλος για την κακή μας άμυνα! Τέλος καλό όλα καλά, χρόνια πολλά στην Δήμητρα Τοτόση και τον έφορο που κεράσανε γλυκά στο τέλος για την ονομαστική τους εορτή! Ραντεβού το Σάββατο 2/11 στις 18.00 στην έδρα μας με τον Κρόνο Γέρακα!

ΓΣΑΠ (Γκόγκου) : Κέντρου, Κασκαβέλη, Δασκαλάκη, Λιάρου, Κάνιστρα , Αλεξάνδρου, Στρατηγού,  Τοτόση, Κατακουζηνού, Τοτού, Γιαννακού