Δεκάλεπτα :  10-11,  25-30, 39-44, 50-61

Σε ένα κατάμεστο από κόσμο γήπεδο διεξήχθη ο αγώνας των νεανίδων μας με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό! Το παιχνίδι ήταν το  ντέρμπυ της αγωνιστικής (η πρώτη με την δεύτερη, στην βαθμολογία, ομάδα της Α κατηγορίας Νεανίδων), με τα κορίτσια μας να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, παλεύοντας με πάθος μέχρι το τέλος! Η ομάδα μας έπαιξε με ψυχραιμία και αυτοσυγκέντρωση και μείωσε το προβάδισμα που είχε πάρει ο Παναθηναϊκός στο τρίτο δεκάλεπτο, χωρίς όμως δυστυχώς να μπορέσει να του επιβληθεί στην τελευταία περίοδο! Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια και στην προπονήτριά τους  για την αγωνιστική τους εικόνα και την προσπάθειά  τους! ι τη νίκη. Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 6 Νοεμβρίου με αντίπαλο τον Άρη Πετρούπολης (21:45, Κοντόπευκο). Ανάμεσα στους θεατές του χθεσινού αγώνα  ο αντιπρόεδρος του ΠΑΟΔΑΠ Τέλης Σερκεδάκης και το μέλος του ΔΣ Κώστας Αθανασούλης. Επόμενος αγώνας, εξ αναβολής,  την Τετάρτη 14 Μαρτίου με αντίπαλο την ΑΕΚ Περιστερίου εντός έδρας (21.45 Κοντόπευκο) και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου την Δευτέρα 19 Μαρτίου με αντίπαλο την ομάδα ΚΑΟ Λυκόβρυσης εκτός έδρας (20.00  Πεύκης Β). Στην συνέχεια μας περιμένουν τα playoffs ξεκινώντας με την ομάδα του ΣΠΟΡΤΙΓΚ.

ΓΣΑΠ(Αργυρίου):Χονδροπούλου, Πλώτα, Μπεζαίτη3, Αμίτση10(2), Σαπαλίδου6,Κούκη10(2),

Κανιαδάκη8(1), Τοτώνη2, Δαμουλάκη11(3), Ζανίκα, Χριστοδούλου, Χριστοπούλου.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.  (Κατζιλιέρης – Αρχιμανδρίτης):    Κασδαγλή 3, Γκαγκανάτσου 9(3), Μουρίκη, Τσέτα 17(2),  Ζαρρή 3, Κοιλιά Ν. 1, Νούλα 4, Τάρλα, Γάτου 3(1), Τριανταφύλλου, Εζέτζα 15, Κακούρη 6.