Δεκάλεπτα:14-09,18-06,04-12,13-01

Με νίκη επί της αξιόμαχης ομάδας των Αχαρνών, συνέχισαν και αυτήν την αγωνιστική οι κορασίδες μας. Η ομάδα μας ξεκίνησε χαλαρή και χωρίς την απαιτούμενη συγκέντρωση, δίνοντας το δικαίωμα στον αντίπαλο να είναι μπροστά στο σκορ στο πεντάλεπτο, στην συνέχεια όμως και με την καθοδήγηση του προπονητή μας, βελτίωσαν την επίθεσή τους κλείνοντας το ημίχρονο με ευρύ προβάδισμα. Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκει στον αντίπαλο, που πίεσε την ομάδα μας και μείωσε στους εννιά, όμως αυτό πείσμωσε την ομάδα μας, που με την πολύ καλή άμυνα της, έφτασε στην άνετη επικράτηση. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για την προσπάθειά τους. Πλέον προετοιμαζόμαστε για την επόμενη αγωνιστική όπου θα αντιμετωπίσουμε την αήττητη και πρωτοπόρο ομάδα των Μελισσίων  εκτός έδρας το Σάββατο 30/11/19 στις 21:00.

ΓΣΑΠ (Χατήρας): Γεραντώνη, Χατήρα, Φυρίγου, Κυρκοπούλου, Λυραντζάκη, Αρβανίτη, Χριστοπούλου, Στρατηγού, Κακοσούρη, Τριανταφύλλη, Μήτση.