Δεκάλεπτα: 7-15,14-16,17-10,11-17

Πολύτιμη νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχε η ομάδα των κορασίδων μας, απέναντι σε έναν πολύ ανταγωνιστικό αντίπαλο. Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα ιδανικά σε άμυνα και επίθεση και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 21-31. Το κακό  τρίτο δεκάλεπτο επέτρεψε στον αντίπαλό μας να πλησιάσει στο σκορ και μάλιστα στο τέταρτο δεκάλεπτο να περάσει μπροστά, όμως κάτω από τις πολύτιμες οδηγίες του προπονητή μας, η ομάδα μας με πάθος στην άμυνα και σωστές επιθετικές επιλογές έφτασε στο νικηφόρο αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια στις αθλήτριές μας και στον προπονητή τους, αλλά  και στις δύο ομάδες για το όμορφο μπάσκετ που έπαιξαν.

ΕΦΑΟΖ (Ζαμπακόλας-Αργύρη): Καραματσούκη, Μπαλαγιάννη, Τσάτση, Δάφνη, Ντότσι, Τσαγγαριώλου, Καστανιά, Γκιντώνη, Φελέκη, Λιώντου, Κουτσιάφτη, Μουτερέ.

ΓΣΑΠ (Χατήρας): Λούκα, Θεοφάνη, Πλώτα, Κυρκοπούλου, Κακοσούρη, Πατσατζή, Κωλέτση, Ζανίκα, Λιλικάκη, Δασκαλοπούλου, Γεωργοπούλου .