Δύο καλές περίοδοι (1η & 3η) έφτασαν στην ομάδα των Νεανίδων μας για να νικήσουν το Χολαργό εκτός έδρας με σκορ 38 – 58. Η ομάδα μας πήρε από την αρχή του αγώνα το προβάδισμα και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του. Ο Χολαργός κατέβηκε στον αγώνα μόνο με εφτά παίκτριες, οι οποίες μάλλον κουράστηκαν από την συνεχή πίεση μας, ειδικά στο 2ο ημίχρονο.  Η ομάδα μας τώρα έχει ρεπό για δύο συνεχόμενες αγωνιστικές. Επόμενο παιχνίδι  εκτός έδρας με τα Σπάτα στις 11/11  (14:00).

ΑΡΗΣ ΑΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ:  38 – 58 (19 -26)

ΑΡΗΣ ΑΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: (ΜΑΓΟΥΛΑΣ) ΔΕΡΜΟΣΙΝΟΓΛΟΥ, ΤΣΟΤΡΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ, ΚΙΟΣΕ, ΧΕΛΑ, ΑΓΓΕΛΗ.

ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: (ΚΑΒΒΟΥΡΑΣ) ΚΟΥΜΠΟΥΛΗ, ΣΠΗΛΙΩΤΗ, ΚΟΥΚΗ, ΒΑΖΑΚΑ, ΠΡΑΣΣΑ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΠΑΠΑΝΤΩΝΗ, ΓΚΑΝΙΑ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΠΕΤΟΒΙΤΣ, ΓΙΩΤΑ, ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ.