Οι Μίνι Κορασίδες μας ηττήθηκαν το πρωί της Κυριακής στο Γέρακα με σκορ 37-25. Η ομάδα μας προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με σκορ 11-12 αλλά στην συνέχεια έμεινε πίσω στο σκορ και το ημίχρονο έκλεισε με 5 πόντους διαφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γέρακα παίζοντας μια καθαρή άμυνα ζώνης, γεγονός απαράδεκτο για αυτές τις ηλικίες, κατάφερε να πάρει την “πολύτιμη” νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός, ότι ο διαιτητής Αδαμόπουλος, παρά τις συνεχείς οχλήσεις μας, δεν τιμώρησε ούτε μια φορά την αντίπαλη άμυνα. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια μας για την εμφάνιση τους. Την επόμενη Κυριακή, λόγω της Εθνικής εορτής  δεν υπάρχει αγωνιστική για το ΜΙΝΙ.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ – ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: 37 – 25 (21-16)

ΚΡΟΝΟΣ ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ: (ΣΙΛΙΟΓΚΑΣ) ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ, ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ, ΤΣΑΦΑΡΑ, ΤΟΤΣΗ, ΓΚΑΓΚΑΝΑΤΣΟΥ, ΣΦΗΚΑ, ΚΑΖΔΑΓΛΗ, ΜΠΟΤΣΗ, ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΦΑ, ΠΡΑΠΑ.

ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: (ΚΑΤΡΑΤΖΗ) ΛΟΥΚΑ Μ., ΚΑΝΙΑΔΑΚΗ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗ, ΚΟΥΚΗ, ΔΟΥΚΑ, ΚΑΤΩΜΕΡΗ, ΚΥΡΙΜΗ, ΑΝΔΡΙΤΣΟΥ, ΤΣΕΚΟΥΡΑ, ΓΟΥΡΖΗ.