Την πρώτη της ήττα γνώρισε η Γυναικεία ομάδα μας με σκορ 66-44 στη Βούλα. Το παιχνίδι ουσιαστικά χάθηκε από την πρώτη περίοδο κατά την οποία η ομάδα μας δεν άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων. Συνολικά έκανε ένα κακό πρώτο ημίχρονο και έτσι η προσπάθεια του δεύτερου ημιχρόνου απλά διατήρησε τη διαφορά του σκορ στους 20 πόντους. Ήταν μόλις η πρώτη ήττα για την ομάδα μας και τώρα χρειάζεται ψυχραιμία και αυτοσυγκέντρωση για τους επόμενους αγώνες, ώστε να παραμείνει στις υψηλότερες θέσεις της βαθμολογίας. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στην ομάδα μας για την επόμενη αγωνιστική με τα Γιάννενα εντός έδρας.

Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  66 – 44
Δεκάλεπτα: 23-08, 42-20, 52-29, 66-44
Διαιτητές : Φραγκούλη , Κάρδαρης
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ: (Δάγλας, Κουρμούλης): Γριμπαβιώτη 1, Βαλέτα 17, Σπαθάρου 12(2), Μπαρμπερίδου 9(1), Κασάπογλου 1, Κλιάεβιτς 1, Τσέρου 11, Νικολοπούλου 2, Κύρου, Σιδηροπούλου, Μελά, Ισκίογλου 12.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: (Θάνος – Χρυσοβιτσιάνος): Λιμνιάτη 8, Φιλοπούλου, Μπότσαρη, Γιουκάκη 6, Πετρίδη 6, Γεωργούση 12(2), Βλάχου, Αρβανίτη 6, Μερισιώτη 6