ΓΣΑΠ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ : 60-49
Δεκάλεπτα 12-10,19-13, 12-15,17-11

Στον τελικό του πρωταθλήματ`ος Α’ κατηγορίας ΕΣΚΑ προκρίθηκαν οι κορασίδες μας μετά και την δεύτερη νίκη τους επί του ΚΑΟ Μελισσίων όπου θα αντιμετωπίσουν την ομάδα του Παναθηναϊκού.
Στο παιχνίδι εναντίον των Μελισσίων οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να διαμορφώνεται στο 12-10 υπέρ του ΓΣΑΠ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτριες του ΓΣΑΠ μπόρεσαν και επιβλήθηκαν δημιουργώντας μια διαφορά ασφαλείας 8 πόντων στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι κορασίδες των Μελισσίων έκαναν προσπάθεια να μειώσουν τη διαφορά, το κατάφεραν για λίγο, χωρίς όμως να ανησυχήσουν την ομάδα μας καθώς τελικά το σκορ διαμορφώθηκε στο 60-49.
Τα κορίτσια μας πανηγύρισαν την νίκη και την πρόκριση και ετοιμάζονται για τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό το Σάββατο 10/7/2021 στις 21.30, εκτός έδρας.
ΓΣΑΠ (Χατήρας): Χατήρα, Χριστοπούλου, Μητροπούλου, Κανιστρά, Μήτση, Παλάσκα,