Σε ήττα κατέληξε ο αγώνας των νεανίδων μας με την ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, παρά το γεγονός ότι κατά διαστήματα το παιχνίδι είχε τη μορφή ντέρμπυ. Τα κορίτσια μας μπήκαν δυναμικά, κάνοντας ένα καλό πρώτο δεκάλεπτο, ενώ κατάφεραν να ισοφαρίσουν τον αντίπαλο και να προηγηθούν με 4 πόντους στις αρχές της δεύτερης περιόδου. Καθοριστική δυστυχώς για την έκβαση του αγώνα ήταν η στασιμότητα της ομάδας μας στο σκορ μετά από αυτό. Ο αντίπαλος προηγήθηκε μέχρι και 12 πόντους και κρατήθηκε μπροστά έως το τέλος του παιχνιδιού, παρά την προσπάθεια των κοριτσιών μας, αλλά και την κάλυψη της διαφοράς στην τέταρτη περίοδο. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια και την προπονήτριά τους για την προσπάθεια τους! Επόμενη αγωνιστική τη Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου με αντίπαλο την ομάδα του ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ εντός έδρας  (21:45).

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΓΣΑΠ :  50 – 47 (13 -9,  15 -10, 11-10,  11-18)

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ: (Δήμου)  Κατσαμπίρη,  Ζυκάι,  Μακρή,  Λέρη 15 (3),  Κριμιτζά 15, Δανδουλάκη 8,  Κουγιάνου, Γιαννακούλη 2,  Σιδέρη 10.

ΓΣΑΠ (Αργυρίου)  Σφήκα,  Πλώτα,  Αμίτση 6,  Χριστοδούλου,  Κανιαδάκη 12 (2), Χονδρογιάννη 6,  Κούκη 15 (1), Γρύλλια 8,  Ζανίκα.