Ντέρμπι και χθες για τις νεάνιδές μας  στο Κοντόπευκο, οι οποίες τελικά νίκησαν τον ΑΟ Ζωγράφου με σκορ 40-37. Παρά το δυνατό ξεκίνημα, η ομάδα παρουσίασε μεταπτώσεις στην απόδοσή της κατά τη διάρκεια του αγώνα, με αποτέλεσμα στην τρίτη περίοδο να βρεθεί οριακά  πίσω στο σκορ(30-31). Η ψυχραιμία των κοριτσιών μας στο τελευταίο δεκάλεπτο, η καλή άμυνα και η καλή κυκλοφορία της μπάλας οδήγησαν τελικά στη νίκη, Από τον αγώνα απουσίασε η αθλήτριά μας Ζωή Σταθέλου λόγω τραυματισμού, ενώ τραυματίστηκε κατά την διάρκεια του αγώνα και η   Ναυσικά Λαχανά. Τους  ευχόμαστε γρήγορα περαστικά. Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας και στην προπονήτρια της ομάδας! Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου  εκτός έδρας  με αντίπαλο την ομάδα του Αμύντα.

ΓΣΑΠ – ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ: 40 – 37 (16-9, 6-6, 8-16, 10-6)

ΓΣΑΠ:  (Αργυρίου)   Μαμαλίγκα, Λούκα , Κούκη Ελ., Κοκκινοβασίλη,  Περβανά, Κανιαδάκη 6, Χριστοπούλου 3,  Λαχανά 4,  Κούκη Ειρ. 18,  Τραυλού,  Καράμπελα 9, Δασκαλάκη.

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ:  (Μανουσάκης – Βερριόπουλος)  Βόξη 7, Μούτσκου 1, Μάνου 3, Γιούργα 2, Μάλλιου 6, Ψαρρού,  Σύρρη,  Οικονόμου 15,  Καραμπεσίνη 3(1),  Κεχρανιά.