Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια των μίνι μας, απέναντι στην καλύτερη ομάδα του ΑΡΗ ΧΟΛΑΡΓΟΥ. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με την ομάδα μας να βρίσκεται πίσω στο σκορ με τρεις πόντους, όμως ένα μη παραγωγικό τρίτο δεκάλεπτο, δεν μας άφησε να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο. Συνεχίζουμε χωρίς να απογοητευόμαστε, καθώς πιστεύουμε στις δυνατότητες των αθλητριών μας, όπου ελπίζουμε να φανούν στον επόμενο αγώνα, που θα γίνει την Κυριακή 27/3/16 στις 15:15 (καθώς μεσολαβεί το αγωνιστικό μας ρεπό) στο γήπεδο του Κοντοπεύκου, με αντίπαλο τον ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟ ΑΘ.ΔΑΦΝ.

ΓΣΑΠ-ΑΡΗΣ ΑΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: 29 – 44 (7-10, 10-10, 3-13, 9-11)

ΓΣΑΠ: (Γιουκάκη,Χριστοδούλου) Κωλέτση, Φυρίγου,  Ζανίκα, Χριστοπούλου, Λαχανά, Λούκα, Μπαόφτση, Κυρκοπούλου, Καρακατσάνη, Κακοσούρη, Μαΐστρου.

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: (Κανελλοπούλου) Παπαγεωργίου, Δασκαλοπούλου, Ζέρβα, Χριστοφίδη, Ιντσόγλου, Καραμιχαλάκη, Σαΐντα, Κυριακού, Τσαουσαΐ, Παπουτσή.