ΓΣΑΠ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ : 60-54

Δεκάλεπτα 17-17, 16-12, 15-08, 12-17
Διαιτητές: Χρηστίδης, Παπαδόπουλος, Αντωνιάδης (πολύ καλοί)
Με χαμόγελα φύγαμε απόψε το βράδυ από το Κοντόπευκο. Ήταν ένας αγώνας που κράτησε
αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων και των δύο ομάδων μέχρι το τέλος του.
Η ομάδα μας ξεκίνησε φουριόζα και στα πρώτα δύο λεπτά προηγήθηκε με 9-2. Όμως τα
Μελίσσια ισορρόπησαν τον αγώνα. Μέχρι την λήξη του ημιχρόνου το παιχνίδι παιζόταν στον
πόντο. Τελικά ξεφύγαμε με 4 πόντους χάρις σε ένα τρίποντο της Γρίσπου σχεδόν σε νεκρό
χρόνο.
Στο γ ́ δεκάλεπτο η ομάδα μας ανέβασε την άμυνά της και μπήκε στο τελευταίο και κρίσιμο
δεκάλεπτο με διαφορά 11 πόντων. Τα Μελίσσια , παρά την πίεση που άσκησαν, δεν
κατάφεραν τελικά να «γυρίσουν» το παιχνίδι.
Από τα θετικά των αθλητριών μας ήταν το πάθος τους και η ομαδικότητά τους , που τους
επέτρεψε να σκοράρουν όλες ανεξαιρέτως. Χάρις σε αυτό ξεπέρασαν τα πολλά λάθη(26) και