Την  πρώτη τους νίκη εξασφάλισαν οι κορασίδες μας στην έναρξη της φετινής αγωνιστικής περιόδου κερδίζοντας την αξιόμαχη ομάδα της ΦΕΑ με τελικό σκορ 45-39. Στο πρώτο δεκάλεπτο τα κορίτσια μας ξεκίνησαν αρκετά μουδιασμένα, κάνοντας πολλά λάθη και χάνοντας ελεύθερες βολές, δίνοντας έτσι το προβάδισμα στο σκορ στην φιλοξενούμενη ομάδα. Όμως γρήγορα ανέκτησαν την αυτοπεποίθηση τους και πέρασαν μπροστά. Παρόλα τα συνεχόμενα λάθη κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα σε όλο το β ημίχρονο, φτάνοντας στη νίκη και παίρνοντας με την αξία τους το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα.

ΓΣΑΠ – ΦΕΑ : 45 – 39

ΓΣΑΠ (Χριστοδούλου): Χονδροπούλου, Αναγνώστου, Πλώτα, Χριστοπούλου, Σφήκα, Λαϊου, Κανιαδάκη, Κυρκοπούλου, Ξηραδάκη, Ζανίκα, Χριστοδούλου, Κούκη.

ΦΕΑ (Τσούφης): Δρακοπούλου, Παγουρτζή, Σοκόλι, Φρατζέσκου, Παπανδρέου, Πικραμένου, Καλλίρη Ε., Καλλίρη Β., Χατζηδάκη.