Ασυντόνιστη  εντελώς φάνηκε η ομάδα μας στον αγώνα με τον Προμηθέα. Αδικαιολόγητα και παιδαριώδη λάθη ,κακό μπάσκετ και από τις δύο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκαν με μεγαλύτερο πείσμα και αποφασιστικότητα, αλλά δυστυχώς στο επιθετικό κομμάτι ήταν πολύ αποδιοργανωμένες. Στο τρίτο  δεκάλεπτο έπαιξαν κάπως καλύτερα, αλλά δεν ήταν αρκετό για να βρεθούμε μπροστά στο σκορ με αποτέλεσμα να χάσουμε με τελικό σκορ 27-35.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο 16-01-2016  στις 17.00 , στο γήπεδο του Ωρωπού με αντίπαλη ομάδα τον ΓΣ Ωρωπού.

ΓΣΑΠ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ : 27 – 35 (04-07,08-12,11-08,04-08)

ΓΣΑΠ:  (Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, Αναγνώστου ,Πλώτα ,Χριστοπούλου ,Λάιου Πατσατζή ,Δούκα, Ξηραδάκη, Ζανίκα, Χριστοδούλου, Κυρκοπούλου.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: (Σκαρόγιαννη) Πατέλη, Γιαννακοπούλου, Κατσαρέλια, Μπεζαίτη, Σταύρου, Μπολένα, Αδάμου, Γεωργιάδη, Σπυροπούλου, Γιαλατσάτου, Μαλολλαρις, Μαρούλη.