Με ήττα συνέχισαν οι Κορασίδες μας στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας  ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και προηγήθηκε στο ημίχρονο με σκορ 21 – 16. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως και ειδικά στην τελευταία περίοδο τα κορίτσια μας έδειξαν σημάδια αποδιοργάνωσης και κόπωσης και δεν κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα. Βεβαίως η διαφορά του σκορ είναι μικρή και εφ’ όσον πιστέψουν στις δυνατότητες τους μπορούν στο δεύτερο γύρο να ανατρέψουν τα δεδομένα.

ΓΣΑΠ – ΝΗΑΡ ΗΣΤ:    33 – 40 (21 – 16)

ΓΣΑΠ: (ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ) ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ, ΚΑΡΤΑΚΗ, ΜΠΟΛΤΣΗ, ΣΦΗΚΑ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΤΡΑΥΛΟΥ, ΚΑΝΙΑΔΑΚΗ, ΚΟΥΚΗ, ΛΟΥΚΑ, ΛΑΧΑΝΑ, ΔΟΥΚΑ, ΚΟΥΤΡΗ.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ:  (ΤΡΑΓΟΓΙΑΝΝΗ) ΚΑΜΟΥΖΑ, ΜΠΑΚΑ, ΛΥΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΟΚΟΡΕΛΗ, ΠΕΡΒΑΝΑ, ΣΑΚΑΡΕΛΛΟΥ, ΑΜΑΡΑΝΤΙΔΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΑΡΚΑΚΗ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ.