Σε εξ’ αναβολής αγώνα για την 9η αγωνιστική τα κορίτσια μας ξεκίνησαν διστακτικά απέναντι στο Μαρκόπουλο και βρέθηκαν πίσω  στο σκορ. Στο ΄Β δεκάλεπτο παίξανε λίγο καλύτερα και έτσι φτάσανε στο ημίχρονο με το σκορ στο 16-21. Στο Γ’ δεκάλεπτο η ομάδα μας έπαιξε ακόμα καλύτερα και έφτασε στο τέλος να είναι πίσω με 27-29. Στο Δ’ δεκάλεπτο όμως, παρά την καλή προσπάθεια τους, δεν τα κατάφεραν να πάρουν την νίκη.

ΓΣΑΠ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ : 36 – 40 (08-13, 08-08, 11-08, 09-11)

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλώτα, Χριστοπούλου, Κυρκοπούλου Χ., Λούκα, Ζανίκα  Κ., Κυρκοπούλου Ρ., Λιλικάκη, Ζανίκα Χ., Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΑΟ: (Μπαγλαντζή, Ηλιόπουλος) Μάρρα, Σουρμπάτη, Μαρίνη Π., Φέγγου, Μπαïρακτάρη, Παπαδημητρίου, Μαχαίρα, Πίντζου, Μαρίνη Α, Γιαννή, Καρκαμπούνα, Κατσάνου.