Καλό ξεκίνημα έκαναν στο πρώτο δεκάλεπτο οι κορασίδες μας, αλλά στη συνέχεια οι βιαστικές ενέργειες και τα λάθη μας έφεραν πίσω στο σκορ. Απογοητευμένα τα κορίτσια μας έκαναν ένα πάρα πολύ άσχημο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο κατάφεραν  να βάλουν από ένα μόνο καλάθι σε κάθε περίοδο, φέρνοντας μας έτσι εύκολα στην ήττα με μεγάλη διαφορά. Επόμενη και τελευταία αγωνιστική υποχρέωση του πρωταθλήματος το Σάββατο 27-02  στις 21.15 , στο γήπεδο Αγίου Νικολάου Πατησίων με αντίπαλη ομάδα  ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ.

ΓΣΑΠ-ΚΟΡΩΠΙ:  23 -48 (10-13, 09-13, 02-12, 02-10)

ΓΣΑΠ:  (Χριστοδούλου)  Χονδροπούλου, Αναγνώστου, Πλώτα, Χριστοπούλου, Σφήκα, Λάιου, Πατσατζή, Δούκα, Ξηραδάκη, ,Ζανίκα, Χριστοδούλου, Κυρκοπούλου.

ΚΟΡΩΠΙ: (Παπαμιχάλης) Μπεμπάνα, Κωνσταντοπούλου, Τσιπλάκη, Σκούρλη, Μπρουμεριώτη, Βιτάκη , Ιάκου, Γκίκα, Βλαχάκη, Καβούδη.