Με πολύ καλή ψυχολογία και σωστή άμυνα  ξεκίνησαν τα κορίτσια μας τον αγώνα και το πρώτο δεκάλεπτο μας βρήκε με ισοβαθμία 08-08 . Ο ίδιος δυναμισμός ακολούθησε και στην αρχή του δεύτερου δεκάλεπτου, όμως γρήγορα τα λάθη έγιναν αρκετά και τόσα πολλά ώστε να μας αφήσουν πολύ πίσω .Το ίδιο ακολούθησε και σε όλη τη διάρκεια του   δεύτερου ημιχρόνου αφήνοντας μας πίσω με τελικό σκορ 28-63. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο 12-12-2015 στις 15.15 , στο γήπεδο της Ν.Φιλαδέλφειας με την ΦΕΑ Ν.Φιλαδέλφειας.

ΓΣΑΠ – ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ : 28 – 63  (08-08, 11-21, 03-21, 06-13)

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, Αναγνώστου, Πλωτά, Χριστοπούλου, Σφήκα, Λάιου, Πατσατζή, Παπαμελετίου, Ξηραδάκη, Ζανίκα, Χριστοδούλου, Κυρκοπούλου.

ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ: (Συριοπούλου) Λαλέογλου, Γαβριηλίδη, Σκαλούμπακα, Σπυράτου, Πρένγκα, Αγρή, Τόλη, Γαβριηλίδη, Πελέκη Ε, Πελέκη Δ, Κουρίχ.