Καλό παιχνίδι για τα κορίτσια μας που φάνηκαν ανταγωνιστικές απέναντι στους πρωτοπόρους και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 12-14 στο Ά δεκάλεπτο. Στο ΄Β δεκάλεπτο παίξανε καλύτερα ως προς την άμυνα αφού δέχτηκαν μόνο 2 πόντους και έτσι πήγαμε ισόπαλοι  με 16-16 στο ημίχρονο. Στο Β’ ημίχρονο οι ομάδες πέτυχαν σχεδόν τους ίδιους πόντους αλλά η ομάδα μας 1 παραπάνω και έτσι έληξε το Γ’ δεκάλεπτο προηγούμενη με 25-24. Στο Δ’ δεκάλεπτο δεν τα καταφέραμε παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των κοριτσιών μας και έτσι ήρθε η ήττα με 29-34.  Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο  04-03-2017   στο γήπεδο Μαρκόπουλου με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ  στις 16:00.

ΓΣΑΠ – ΑΟΑ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ : 29 – 34 (12-14, 04-02, 09-08, 04-10)

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου,Αργυρίου) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλώτα, Χριστοπούλου, Ζανίκα Κ., Λούκα, Πατσατζή, Λιλικάκη, Ξηραδάκη, Ζανίκα Χ., Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.

ΑΟΑ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ: (Τσομπανακη, Καραμολεγκος) Μαλκογιαννη, Κερμεκέρη, Φακή, Καραδημήτρη, Σκορλέτου, Αρμένη, Σκαρέντζου, Πάσαϊ, Καλαιτζή.