Παίζοντας αρκετά καλά τα κορίτσια μας στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα έξι πόντων.  Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε  καλά και η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ωστόσο τίποτα δεν πήγε καλά και με μόλις ένα πόντο στην επίθεση το παιχνίδι γύρισε και αναπόφευκτα ήρθε η ήττα. Επόμενος αγώνας το Σάββατο 19/11 στις 21:00 εκτός έδρας με την ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ.

ΑΕΣ ΕΝ.ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΓΣΑΠ: 36 – 29

Δεκάλεπτα : 10-10, 05-11, 08-07, 13-01

ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ: (Γιανούλη) Κουφοπούλου, Γεωργιάδη, Χατζηθεοδώρου, Μαργέλου, Πλιάτσικα, Τσαπραΐλη, Χρηστάκη, Σταυροπούλου, Βινιεράτου-Μανιουδάκη, Ταραντίλη, Τριανταφύλλου.

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου-Αργυρίου) Χριστοπούλου, Λαχανά, Θεοφάνη, Φυρίγου, Λούκα, Χαΐνη, Κωλέτση, Κακοσούρη, Γάζου, Λιλικάκη, Λαϊνά, Γιαννακοπούλου.