Κακό  παιχνίδι για τα κορίτσια μας, που σε κανένα σημείο του αγώνα δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τις αντιπάλους τους, βρέθηκαν δε σε όλα τα δεκάλεπτα πίσω στο σκορ . Στο Γ’ δεκάλεπτο προσπάθησαν να είναι ανταγωνιστικές αλλά έληξε με σκορ 31-21. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν το χειρότερο κομμάτι του αγώνα για τα κορίτσια μας και έτσι βρέθηκαν στο τελικό και δίκαιο σκορ με 44-26. Επόμενες αγωνιστικές υποχρεώσεις την Πέμπτη 09-02-2017 στις 21:30 στο γήπεδο Κοντοπεύκου με το ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (ματς που είχε αναβληθεί) & το Σάββατο 11-02-2017   στο γήπεδο Αγ. Νικόλαου Πατησίων  με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ στις 21:30.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΓΣ – ΓΣΑΠ : 44 – 26 (08-04, 12-08, 11-09, 13-05)

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΓΣ: (Σκαρόγιαννη)  Κιούση, Γιαννακοπούλου, Κατσαρέλια, Κατρή, Μοχαμμάντι, Καπογιαννάτου, Γαλατσάτου, Γεωργιάδη, Παραθύρα, Μπολένα, Μαλολλάρι, Μαρούλη.

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, ΖανίκαΚ., Πλώτα, Χριστοπούλου, Λιλικάκη, Λούκα, Πατσατζή, Κυρκοπούλου, Ξηραδάκη, Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.