Τον πρώτο αγώνα της χρονιάς δώσανε τα κορίτσια μας εκτος έδρας στο γήπεδο της Δάφνης. Στο α’ δεκάλεπτο και οι 2 ομάδες παίξανε πολύ αγχωμένα αλλά η δική μας σκόραρε μόνο 3 βολές. Στο β΄ δεκάλεπτο προσπάθησαν  να έρθουν κοντά στο σκορ αλλά δεν τα κατάφεραν και έτσι το ημίχρονο  έληξε με 16-10. Στο  γ’ δεκάλεπτο η διαφορά μεγάλωσε ακόμα περισσότερο για την  ομάδα μας , ενώ στο δ’ δεκάλεπτο κατάφεραν μόνο να μειώσουν το  σκορ στο τελικό  37-27.  Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο  01-10-2016   στο γήπεδο Κοντοπεύκου  με αντίπαλη ομάδα την ομάδα της ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στις 19:30.

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΔΑΦΝΗΣ – ΓΣΑΠ : 37 – 27

Δεκάλεπτα : 07-03, 09-07, 13-07, 08-10

ΘΡΙΑΜΒΟΣ.ΔΑΦΝΗΣ: (Γιαγκουρίδης) Γιαγκουρίδη, Λιτη, Μπιλιρη, Πετροπούλου, Κερρι, Σταμούλη, Νταουτας, Μπουσέ, Σπυροπούλου, Μοιραράκη, Σουσαφείρη, Μεσίνι.

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Χριστοπούλου, Λάιου, Πατσατζή, Κυρκοπούλου, Κωνσταντοπούλου, Ξηραδάκη, Ζανίκα, Χριστοδούλου, Γεωργόπουλου.