Πάρα πολύ καλό παιχνίδι για τα κορίτσια μας. Από την αρχή του ματς μπήκαν μπροστά στο σκορ .Ακόμα και όταν  ισοφάρισαν δύο φορές τα κορίτσια του Ζωγράφου, είχαν την ικανότητα να ξαναπάρουν «κεφάλι». Έτσι  ήταν συνέχεια μπροστά με 08-12 στο Α’ Δεκάλεπτο και με 15-20 στο ημίχρονο με καλάθι στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Στο Γ’ Δεκάλεπτο το σκορ ήταν 21-28 και φτάσαμε δίκαια στο τελικό 25-33. Η προσπάθειά τους είχε συνέπεια και συνέχεια και επιβραβεύτηκαν με την νίκη. Συγχαρητήρια στις αθλήτριές μας και στον προπονητή τους. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο  03-12-2016   στο γήπεδο Κοντοπεύκου  με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΣΠΟΡΤΙΓΚ  στις 21:00.

Ε.Φ.Α.Ο. ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΓΣΑΠ : 25  – 33

Δεκάλεπτα : 08-12, 07-08, 06-08, 04-05

Ε.Φ.Α.Ο.ΖΩΓΡΑΦΟΥ: (Βεριόπουλος) Τσάτση, Φελέκη, Κουτσιαύτη, Kαραλή, Καστάνια, Μάνκο, Ψαρρού, Ευδαίμων, Ντότσι, Δάφνη, Μποτίνη, Χόνι.

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλώτα, Χριστοπούλου, Κυρκοπούλου Χ., Ζανίκα Κ., Πατσατζή,   Κυρκοπούλου Ρ.,  Ξηραδάκη, Ζανίκα Χ., Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.