Τα κορίτσια μας ξεκίνησαν πολύ δυναμικά το παιχνίδι,  αλλά στο β’ δεκάλεπτο χαλάρωσαν και βρεθήκαμε πίσω με 15-18, αλλά αντιδράσαμε άμεσα  και τελειώσαμε το ημίχρονο με σκορ 20-20. Στην αρχή του Β’ ημιχρόνου βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 22-23, αλλά από εκεί και μετά οι αθλήτριές μας σοβαρεύτηκαν και έπαιξαν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ άμυνα αφού δέχτηκαν μόνο άλλους 2 πόντους μέχρι το τέλος του γ’ δεκαλέπτου. Στο Δ’ δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν κυρίαρχη και κατάφερε να μην δεχτεί ούτε πόντο στην άμυνα και έτσι φτάσαμε στο τελικό 38-25 που κάλυψε και την διαφορά της ήττας μας στο Ά γύρο που ήταν 10 πόντοι.  Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο  17-12-2016   στο γήπεδο Γαλατσίου με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ  στις 20:30.

ΓΣΑΠ- ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΔΑΦΝΗΣ  : 38 – 25

Δεκάλεπτα : 13-04, 07-16, 09-05, 09-00.

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου,Αργυρίου ) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλώτα, Χριστοπούλου, Κυρκοπούλου Χ., Ζανίκα Κ., Πατσατζή, Κυρκοπούλου Ρ., Ξηραδάκη, Ζανίκα Χ., Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ-ΔΑΦΝΗΣ : (Τάτας, Γιαγκουρίδης) Ανδριοπούλου, Λίτη, Μπιλίρη, Πετροπούλου, Μοιραράκη, Νταούται, Μπουσέ, Σπυροπούλου, Σταμούλη, Μεσίνι.