Την δεύτερη κατά σειρά και την πρώτη τους εντός  έδρας νίκη πέτυχαν  τα κορίτσια μας  με την ομάδα του Γ.Σ. Προμηθέα. Από το Α’ δεκάλεπτο μπήκαμε μπροστά στο σκορ και η ομάδα μας έφτασε στο ημίχρονο με  σκόρ  20-14. Στην αρχή του Β’ ημιχρόνου ξεκίνησε λίγο μουδιασμένα και ο Προμηθέας βρήκε την ευκαιρία με ένα 00-08 να προηγηθεί με 20-22, αλλά εκεί η ομάδα μας σοβαρεύτηκε και πήγε στην λήξη του Γ’ δεκάλεπτου με 31-24. Στο Δ’ δεκάλεπτο τα κορίτσια  μας βρέθηκαν να προηγούνται με 41-30 ένα  λεπτό πριν την λήξη αλλά χαλάρωσαν και έτσι ο Προμηθέας με σκόρ 01-05 μείωσε στο τελίκο 42-35. Τα κορίτσια κατάφεραν με τη νίκη τους αυτή να φτάσουν στην μέση του βαθμολογικού πίνακα. Επόμενη αγωνιστική το Σάββατο  06-11-2016 στο Κοντόπευκο  στις 19:30 με την ομάδα του Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ.

ΓΣΑΠ – Γ.Σ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  : 42 – 35

Δεκάλεπτα : 08-05, 12-09, 11-10, 11-11

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου,Αργυρίου) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλωτά, Χριστοπούλου, Κυρκοπούλου Χ., Κυρκοπούλου Ρ. Ξηραδάκη, Ζανίκα, Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.

Γ.Σ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ:   (Σκαρογιάννη) Πατέλη, Παραθυρά, Κατσαρέλια, Κάτρη, Μοχάμμαντ, Μπολένα, Γαλατσιάτου, Γεωργιάδη, Σπυροπούλου, Νάκο, Κιούση, Μαρούλη.