Την 4η συνεχόμενη νίκη μετά τις 3 πρώτες ήττες , έφτασε η ομάδα μας. Εκπληκτικό ξεκίνημα από τα κορίτσια μας που είχαν διάθεση και με πολύ τρέξιμο στον αιφνιδιασμό βρέθηκαν να προηγούνται με 16-06 στο Α’ δεκάλεπτο και με 22-10 στο ημίχρονο. Στην αρχή όμως του Β’ ημιχρόνου η αντίπαλη ομάδα  αντεπιτέθηκε και κατάφερε να μειώσει στο  26-22, όμως με τρίποντο στην λήξη του γ’ δεκαλέπτου φτάσαμε στο 29-22. Στην αρχή του Δ’ δεκάλεπτου τρέξαμε ένα σερί 6-0 και έτσι φτάσαμε στο τελικό σκορ παίζοντας και ωραίο μπάσκετ.  Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο  12-11-2016   στο γήπεδο Ν.Κακλαμανάκης  με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ στις 18:00.

ΓΣΑΠ – Α.Ο.ΤΡΙΤΩΝ : 38 – 25

Δεκάλεπτα : 16-06, 06-04, 07-12, 09-03.

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλώτα, Χριστοπούλου, Κυρκοπούλου Χ.,  Ζανίκα Κ.,  Πατσατζή, Κυρκοπούλου Ρ., Ξηραδάκη, Ζανίκα Χρ., Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.

Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ:  (Βερτούδος, Παπακώστας) Αχλάδη, Κιαχίδου, Σέφερι, Λάκα, Καλοχέρη, Μποδάνου, Οικονομοπούλου, Μανωλακάκη, Καρβέλα, Μοσχίδη, Κονταέν.