ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ-ΓΣΑΠ: 34-38 (5-8, 4-12, 12-10, 13-8)
Ξεκίνησε το Σάββατο 24/9 το Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας Κορασίδων με τη συμμετοχή 13
ομάδων όπου κάθε ομάδα θα δώσει συνολικά 24 αγώνες (εντός και εκτός έδρας).
Η ομάδα μας ξεκίνησε με το δεξί καθώς στον πρώτο της αγώνα νίκησε εκτός έδρας τα
Μελίσσια με 34-38 παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα. Ο αγώνας ξεκίνησε νευρικά με τις δύο
ομάδες άστοχες επιθετικά, παρ’ όλα αυτά το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με την ομάδα μας
μπροστά στο σκορ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, σουτάραμε σωστά, αμυνθήκαμε με πάθος και
το ημίχρονο έκλεισε στο +11. Στο δεύτερο ημίχρονο περιμέναμε μία άνετη επικράτηση όμως
η ομάδα των Μελισσίων άρχισε να ροκανίζει τη διαφορά με τις δικές μας αθλήτριες όσο
περνούσε η ώρα να χάνουν τη συγκέντρωσή τους και να κάνουν νευρικές επιθέσεις. Στο
τελευταίο δεκάλεπτο οι αθλήτριές μας έδειξαν χαρακτήρα, άντεξαν στην αντεπίθεση των
γηπεδούχων, και στη λήξη πανηγύρισαν δίκαια τη νίκη. Συγχαρητήρια στις αθλήτριες και
στον coach Κώστα Στρατή για την μεγάλη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας. Επόμενος αγώνας
στο γήπεδό μας την Πέμπτη 29/9, στις 21:30 όπου θα φιλοξενήσουμε τον ΠΑΟ ΔΟΞΑ
ΒΥΡΩΝΟΣ για την 2η εμβόλιμη αγωνιστική.
ΓΣΑΠ (Στρατής): Κεϊσογλου Μ., Παγίδα Α., Σινάνογλου Α., Κοντογεωργάκη Ι., Αραβανή Α.,
Κεχρή Δ., Κουκουμέλη Μ., Λάσκαρη Μ., Αγριογιάννη Ζ., Μαρτάκη Ι., Τούτση Ε.