Την περασμένη Κυριακή, για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Νεανίδων, η ομάδα μας ηττήθηκε με σκορ 42 – 36 από την αντίστοιχη ομάδα των Καλυβίων. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό με το προβάδισμα στο σκορ να εναλλάσσεται διαρκώς. Εάν στην τελευταία περίοδο τα κορίτσια μας είχαν μεγαλύτερη συγκέντρωση θα είχαν φύγει με τη νίκη από τα Καλύβια. Σε κάθε περίπτωση πάντως έδειξαν πείσμα και πάθος και μας έδωσαν πολλές ελπίδες για το μέλλον. Στο τέλος του παιχνιδιού αποχαιρετήσαμε και την αθλήτρια μας Μέλισσα Παπαδοπούλου η οποία αναχώρησε για σπουδές στη Θεσσαλονίκη. Ευχόμαστε σε αυτήν καλές σπουδές και στην ομάδα μας καλή επιτυχία στους επόμενους αγώνες.

ΚΑΛΥΒΙΑ ΓΑΣ ΘΟ. – ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ:   42-36 (19-20)

ΚΑΛΥΒΙΑ ΓΑΣ ΘΟ.: (ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ) ΛΕΒΔΑ, ΧΥΤΤΑ, ΙΣΣΟΠΟΥΛΟΥ, ΧΕΛΙΩΤΗ, ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ, ΚΑΜΠΕΡΙ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ, ΚΑΡΑΛΟΥΚΑ.

ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: (ΚΑΒΒΟΥΡΑΣ) ΚΟΥΜΠΟΥΛΗ, ΣΠΗΛΙΩΤΗ, ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ, ΒΑΖΑΚΑ, ΠΡΑΣΣΑ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΠΑΠΑΝΤΩΝΗ, ΓΚΑΝΙΑ, ΚΟΥΚΗ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΓΙΩΤΑ, ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ.