Δεκάλεπτα: 10-17, 15-20, 7-7, 8-17

Το Σάββατο 25/11 στο γήπεδο μας, η ομάδα μας έπαιξε με τον ΕΦΑΟΖ σε έναν αγώνα σημαντικό και
για τις δύο ομάδες, καθώς ο ΓΣΑΠ ήθελε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί του αλλά και ο ΕΦΑΟΖ ήθελε
τη νίκη για να διορθώσει το αρνητικό του ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Δυστυχώς, η ομάδα μας σε
αυτό το παιχνίδι παρατάχθηκε με 9 μόνο παίκτριες, αποδεκατισμένη από τραυματισμούς και
ασθένειες. Πολύ σημαντική απώλεια για την ομάδα, αυτή της Μιλένας Λάσκαρη, η οποία είχε έναν
σοβαρό τραυματισμό στην προπόνηση της Πέμπτης και δυστυχώς θα χρειαστεί να μείνει για αρκετά
μεγάλο χρονικό διάστημα εκτός αγωνιστικής δράσης. Ευχόμαστε ολόψυχα στη δυνατή Μιλένα μας,
όλα να πάνε καλά και να γυρίσει στα γήπεδα του μπάσκετ που τόσο αγαπάει, ακόμα δυνατότερη για
νέες επιτυχίες.
Στο αγωνιστικό μέρος, η ομάδα μας πάλεψε με όσες δυνάμεις είχε αλλά έπεσε πάνω σε έναν
εξαιρετικά εύστοχο ΕΦΑΟΖ, κυρίως στα μακρινά του σουτ. Αυτό φαίνεται και από το σκορ του
πρώτου ημιχρόνου, οπότε και δεχτήκαμε 37 πόντους. Στο τρίτο δεκάλεπτο, τα κορίτσια μας
ισορρόπησαν το παιχνίδι αλλά στην τέταρτη περίοδο, οι δυνάμεις τους τις πρόδωσαν με το
αποτέλεσμα του αγώνα να διαμορφώνεται σε 40-61. Παρά το εύρος της διαφοράς, η ομάδα έδειξε
«ψυχή» και πάλεψε, όπως και στους δύο προηγούμενους αγώνες με ΖΑΟΝ και ΑΕΝΚ. Αν συνεχίσουν
έτσι, μπορούν να ελπίζουν σε ένα καλό αποτέλεσμα στον επόμενο δύσκολο αγώνα στα Μελίσσια, το