Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα μας το Σάββατο στα Χανιά για λόγους βαθμολογικούς, ψυχολογικούς και αγωνιστικούς. Βαθμολογικούς, γιατί με έναν αγώνα λιγότερο(6 αγώνες)  βρεθήκαμε στην 4η θέση, σε ισοβαθμία με τον Φάρο(6 αγώνες), το Φάληρο και τα Μελίσσια(7 αγώνες). Ψυχολογικούς, γιατί επιτέλους η ομάδα ξόρκισε το κακό της γ΄δεκάλεπτο, πιάνοντας πολύ καλή απόδοση (08-17) και αγωνιστικούς, γιατί έπαιξε με δυσμενείς προϋποθέσεις στις ψηλές, αφού η Λωσταράκου έμεινε στην Αθήνα λόγω τραυματισμού, η Μπουκίτα στο 5΄χρεώθηκε με τρία φάουλ και ξανάπαιξε μόνο στο δ΄δεκάλεπτο, όπου και αποβλήθηκε με 5ο φάουλ, η δε Μερισιώτη χρεώθηκε με το 4ο φάουλ πριν την λήξη του ημιχρόνου και έμεινε στον πάγκο όλο το γ΄δεκάλεπτο. Η ομάδα όμως έπαιξε σαν μια γροθιά με αμυντική συνεισφορά από όλες και ιδιαίτερα από την Κούκη, η οποία πρώτη φορά κλήθηκε να σηκώσει τέτοιο βάρος. Αλλά και στο επιθετικό παιχνίδι η ομάδα είχε πολύ καλή παρουσία, παρότι η Γιουκάκη τραυματίστηκε στο 28΄(ευτυχώς ελαφρά) και δεν ξαναμπήκε στον αγώνα. Να συμπληρώσουμε την άριστη φιλοξενία της ΟΑ Χανίων και τη Βράβευση της Γιουκάκη, η οποία την περίοδο  2008-09 διετέλεσε μέλος της κρητικής ομάδας. Επόμενος αγώνας με τον Ίκαρο Καλλιθέας στο Κοντόπευκο την Κυριακή 29/11 στις 13.30, αγώνας με εξαιρετική βαθμολογική σημασία.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΣΑΠ: 52 – 62  (18-21, 13-16, 08-17, 13-08)

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ: (Θεοδωράκης, Δημητρουλάκη) Σκορδυλάκη, Καραβέλη 8,Καλογεροπούλου,Κασσωμένου11, Μπρέλλου4,Φουράκη,Σταχτιάρη9,Ζουμαδάκη,Χαραλαμπάκη2,Γαλητσιάνου7(2),Μοσχοπούλου4, Βαρυπατάκη 7.

ΓΣΑΠ:  (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος), Μπουκίτα 3 , Κοντογιάννη 4 , Χαρίτου , Τσιαδή 5 , Κανιαδάκη 2, Βελούδου 6,   Καζαντζίδου 14 (3), Καράμπελα, Γιουκάκη 16 (2), Κούκη, Μερισιώτη 12