Μέχρι το 18΄όλα πήγαιναν «ρολόι» για την ομάδα μας. Είχε επιβάλλει το παιχνίδι της και διατηρούσε μια διαφορά στο σκορ από 5 ως 8 πόντους. Όμως ξαφνικά τρεις κακές άμυνες καI ένα παιδαριώδες λάθος επέτρεψαν στον Φάρο να τελειώσει το ημίχρονο με ισοπαλία. Με ανεβασμένη την ψυχολογία ο Φάρος άρχισε να χτίζει διαφορά που έφτασε και στους δέκα πόντους. Με αντεπίθεση διαρκείας η ομάδα μας μπήκε στο δ΄ δεκάλεπτο με έναν πόντο πίσω, όμως ο Φάρος είχε πια κάτσει σε θέση οδηγού. Το σκορ κυμαινόταν από 2 ως 4 πόντους διαφορά υπέρ της αντίπαλης ομάδας, μέχρι το τέλος. Η μείωση του σκορ σε 63-64 έγινε όταν πλέον ο χρόνος είχε τελειώσει. Με την ήττα αυτή η ομάδα μας βαθμολογικά βρίσκεται πλέον στην 7η θέση και απομακρύνθηκε από την πιθανότητα να καταλάβει την 5η ή την 6η θέση. Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 03/04 στον Πανιώνιο.

ΓΣΑΠ-ΦΑΡΟΣ: 63 – 64 (19-12, 11-17, 15-16, 19-19)

ΓΣΑΠ: (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος)   Γκάνια 4 (1), Κοντογιάννη 2, Κούκη Έλ., Τσιαδή 9, Κανιαδάκη, Βελούδου 12 (2) , Σταθέλου, Καράμπελα, Γιουκάκη 4, Κούκη Ειρ. 5 (1), Μερισιώτη 12.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: (Λειβάδης) Καρακασίδου, Βράκα 9, Γεωργίτσου, Αθανασίου 17 (5), Γκριτζά 18, Τσέρου 8, Πετράκη 6, Σπυριδονίδου, Μεγαλαίμου, Αλεξανδρίδου, Μπεράτη, Κουταλιανού 6.