Η νίκη της ομάδας μας με ένα καλάθι διαφορά παίρνει διαστάσεις θριάμβου αν αναλογιστούμε τις πολύ αντίξοες συνθήκες. Οι αθλήτριές μας ξεπέρασαν α) το σοκ της βαριάς ήττας από την Ελευθερία Μοσχάτου , β) την απουσία της Πολιτοπούλου λόγω τραυματισμού  γ) τον τραυματισμό της Γκάνια στο τέλος του α’ δεκαλέπτου και την αναγκαστική αποχώρησή της από τον αγώνα- οπότε μείναμε χωρίς τα δύο μας πλέï- μέïκερ – και δ) την κακή απόδοση του γ’ δεκαλέπτου που ενώ μπήκαμε στο β΄ ημίχρονο με 7 πόντους μπροστά, ο Άρης με ένα σερί 10-0 ανέτρεψε υπέρ του το σκορ και μπήκε προηγούμενος στο δ’ δεκάλεπτο με 5 πόντους. Στο δ’ δεκάλεπτο όμως τα κορίτσια μας έπαιξαν καλή άμυνα, περιόρισαν τον Άρη και πέρασαν μπροστά γύρω στο 35’, όπου το παιχνίδι είχε τα χαρακτηριστικά «Θρίλερ». Τελικά χάρη στην ευψυχία των αθλητριών πήραμε το ροζ φύλλο. Συγχαρητήρια σε αυτές και στους προπονητές μας. Την επόμενη Κυριακή 20/11 παίζουμε στην Τρίπολη με τον ΣΔΥ Τρίπολης.

ΓΣΑΠ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: 58 – 56

Δεκάλεπτα: 11-09, 15-10, 11-23, 21-14

ΓΣΑΠ: (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος) Μακρυνίκα 9, Γκάνια, Καμμένου 15  (2), Κοντογιάννη 7, Κλείτσα 3(1), Ψωμά 3, Τριχά 6, Πετυχάκη 13, Κούκη 2, Καράμπελα, Αμίτση, Γρύλλια.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: (Κάββουρας, Βαρβαρίγος) Ναβροζίζου 6, Μαρίνη 2, Λουκάτου 13(1), Ντάνου 12 (3), Χιώτη 12, Τσέρου 7(2), Τσουμάνη 4.