Επώδυνη ήττα για την ομάδα μας όσον αφορά τον τρόπο που ήρθε. Κάναμε ιδανικό ξεκίνημα με όμορφο μπάσκετ μέχρι το 8΄(07-16). Εκεί κάπου άρχισαν οι επιπόλαιες ενέργειες και αντί να τελειώσουμε το α΄ δεκάλεπτο αυξάνοντας τη διαφορά κλείσαμε με κόπο στο (13-18). Στο β΄ δεκάλεπτο επί 6΄ δεν πετύχαμε πόντο και ο αντίπαλος έκανε ένα σερί 13-0. Στο τέλος του β΄ δεκαλέπτου η ομάδα ξύπνησε και με πολύ κόπο κλείσαμε στο ημίχρονο με σκορ (30-31). Η εξέλιξη αυτή μετέτρεψε το ματς σε ντέρμπυ, με τις αντίπαλες να παίζουν με ανεβασμένη ψυχολογία και τους διαιτητές να ανέχονται το σκληρό παιχνίδι τους. Επί πλέον έπαιξαν σοβαρό ρόλο οι απουσίες βασικών αθλητριών λόγω τραυματισμών (Τσιαδή, Χαρίτου) ενώ η Λωσταράκου που επανήλθε μετά τον τραυματισμό της, είχε μόνο δύο προπονήσεις στα πόδια της. Έτσι η κούραση προκάλεσε λάθη και αστοχίες με φυσιολογικό αποτέλεσμα την ήττα. Ευχόμαστε στα κορίτσια να συνέλθουν γρήγορα, σωματικά και ψυχολογικά, για να αντιμετωπίσουμε την ερχόμενη Κυριακή στο γήπεδό μας τον Πανιώνιο με ψηλά το κεφάλι.

ΑΟ ΦΑΡΟΣ – ΓΣΑΠ: 56 – 51 (13-18, 18-12, 15-12, 10-09)

ΑΟ ΦΑΡΟΣ: (Λειβάδης) Καρακασίδου, Βράκα, Σάλιαϊ 11 (2), Αθανασίου 8(2), Γκριτζά 16, Τσέρου 15, Πετράκη 4, Κουταλιανού 1

ΓΣΑΠ:  (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος) Μπουκίτα 4, Κοντογιάννη 6, Κανιαδάκη, Βελούδου 7(1), Λωσταράκου, Καζαντζίδου 10, Καράμπελα, Γιουκάκη 22(4), Κούκη, Μερισιώτη 2.