Δυστυχώς, η καλή εμφάνιση με την Κω, είχε συνέχεια για την ομάδα μας μόνο στο α΄ ημίχρονο με την ΑΕΝΚ (31-36). Στο β΄ ημίχρονο οι αθλήτριές μας θυμήθηκαν ξανά τις κακές τους εμφανίσεις, τα λάθη, το άγχος, τις βιαστικές ενέργειες, με αποτέλεσμα να χαθεί άδοξα και αυτό το ροζ φύλλο αγώνα.

Ιδιαίτερα στο γ΄ δεκάλεπτο η ομάδα μας έκανε μεγάλη κοιλιά πετυχαίνοντας μόλις 6 πόντους και έδωσε το προβάδισμα στην Κηφισιά. Η κακή εμφάνιση συνεχίστηκε μέχρι το 35΄ όπου η ΑΕΝΚ έφθασε να προηγείται με 9 πόντους. Τότε η ομάδα μας με ένα ξέσπασμα έφθασε και ξεπέρασε την Κηφισιά με 1 πόντο, ένα λεπτό πριν την λήξη. Η διαχείριση όμως του τελευταίου λεπτού ήταν τραγική. Αντί να επικρατήσει ψυχραιμία, επικράτησε ξανά άγχος και πανικός. Λάθος πάσες, κακές επιθέσεις και άστοχες βολές έφεραν το τελικό αποτέλεσμα, ένα αποτέλεσμα που με βάση την εικόνα του αγώνα, την διακύμανση του σκορ και τις αναμφισβήτητες δυνατότητες των παικτριών μας, μας δίνει το δικαίωμα να ισχυριστούμε ότι «χαρίσαμε» στην ΑΕΝΚ – χωρίς να την υποτιμούμε καθόλου – ένα «δικό μας» παιχνίδι…

ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ – ΓΣΑΠ:    63-56 (31-36)

Τα δεκάλεπτα: στο α΄ 13-18, στο β΄ 18-18 στο γ΄ 16-06 και στο δ΄ 16-14.

ΓΣΑΠ: (Κάββουρας.Γ.) Παπαδούρη 1 , Τσιχριτζή 4 , Λιμνιάτη 7 , Μαγιντόμπε 4, Παστρωμά, Φωτοπούλου, Ηλιάκη 2, Κοτσιάφτη 6, Γιουκάκη 16, Μερισιώτη 16, Παπαντώνη, Κουμπούλη,

AENK: (Θέμελης) Μίχου 18 , Γεωργούση 8(2), Μολφέτα , Παπαδοπούλου Α. 2 , Μαύρου 13, Αλεξανδρή 6, Πετράκη 5, Σωτηρίου , Κασνέστη , Τσιάδη 7, Αργυροπούλου , Ανδρουλάκη 4.