ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ – ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ: 33-39

(10-12, 11-9, 4-10, 8-8)

Την Πέμπτη 29/9 έγινε η 2η εμβόλιμη αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας Κορασίδων. Από την αρχή του αγώνα οι δύο ομάδες φάνηκε ότι ήταν ισοδύναμες με το σκορ να πηγαίνει καλάθι – καλάθι, κλείνοντας το 1ο ημίχρονο με ισοπαλία 21-21. Στο 2ο ημίχρονο οι αθλήτριες της ομάδας μας προσπάθησαν, όμως είχαν πολλά άστοχα σουτ και βεβιασμένες επιλογές στην επίθεση με αποτέλεσμα να πετύχουν μόλις 12 πόντους. Η παίκτρια με το Νο 24 του ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ ήταν ασταμάτητη και έκλεισε συνολικά τον αγώνα με 27 πόντους κάνοντας τη διαφορά και οδηγώντας την ομάδα της στη νίκη με 33-39.

ΓΣΑΠ (Στρατής): Κεϊσογλου Μ., Παγίδα Α., Σινάνογλου Α., Κοντογεωργάκη Ι., Αραβανή Α., Κεχρή Δ., Σινάνογλου Κ., Κουκουμέλη Μ., Λάσκαρη Μ., Μαρτάκη Ι., Τούτση Ε. Αγριογιάννη Ζ.