Δεκάλεπτα: 14-15,16-7,17-24,21-13

Νίκη για τις νεάνιδες στον πρώτο τους αγώνα εντός έδρας με τον Χαραυγιακό. Λογικό ήταν να έχουν
νευρικό ξεκίνημα και να είναι στα μισά του α δεκαλέπτου πίσω στο σκορ(4-11). Στη συνέχεια
ανέκαμψαν και στο β’ δεκάλεπτο πέρασαν μπροστά. Στο β ημίχρονο πάλι δεν ξεκίνησαν καλά και η
αντίπαλη ομάδα μας έφτασε στον πόντο. Στο δ δεκάλεπτο όμως αντέδρασαν σωστά και πήραν το
ροζ φύλλο. Η ομάδα έδειξε προτερήματα , όπως την μεγάλη διάθεση για συμμετοχή και αγωνιστικό
πάθος , που είναι πολύ σημαντικό. Τις αδυναμίες που έδειξε (αστάθεια στην απόδοση)είναι
φυσιολογικές για πρώτο αγώνα της περιόδου και είναι βέβαιο ότι θα διορθωθούν με την προπόνηση
και την συνεχή δουλειά. Να σημειωθούν επίσης οι απουσίες , λόγω τραυματισμού, δύο βασικών
αθλητριών μας.
Συγχαρητήρια στα κορίτσια και στον προπονητή για την νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική έχουμε ρεπό (αποσύρθηκε το Πόρτο Ράφτη) ενώ ο επόμενος αγώνας είναι
εντός έδρας (Ζ. Λαούδη) στις 16/10/23 στις 21:45 με αντίπαλο τον Καλλίμαχο Μαραθώνα.
ΓΣΑΠ (Στρατής Κ.):Αγριογιάννη 3,Παγίδα 7 (2),Γιαννοπούλου,Μήτση 8 (2),Κοντογιωργάκη 9,