ΓΣΑΠ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ : 70-56(16-13,14-16,24-13,16-14)
Διαιτητές: Αγγελής , Χατζημάρκος ( με υποδείξεις που εκνεύρισαν πάγκους και κερκίδα).
Με αρκετές ελλείψεις, για λόγους υγείας, παρατάχθηκαν οι δύο ομάδες στον χθεσινό αγώνα και επόμενο ήταν να επηρεαστεί η απόδοσή τους.Κακό το θέαμα στο 1ο ημίχρονο, με μεγάλα διαστήματα χωρίς σκορ, λανθασμένες επιλογές και την νευρικότητα να κυριαρχεί, είχαν σαν αποτέλεσμα τις μικρές διαφορές που έχτιζε η κάθε ομάδα γρήγορα να τις καλύπτει ο αντίπαλος.Στην 3η περίοδο η ομάδα μας επέστρεψε στην κανονικότητα μείωσε τα λάθη της, βελτίωσε την επιθετική της λειτουργία και με επιμέρους σκορ 16-4 άνοιξε την διαφορά άνω των 10 πόντων την οποία με σωστή διαχείριση διαφύλαξε έως το τέλος, δίνοντας την δυνατότητα στον προπονητή να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες.
Συγχαρητήρια σε αθλήτριες και προπονητή που ξεπέρασαν με επιτυχία τις απρόσμενες απουσίες, με την ευχή στον επόμενο εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο την ΑΕΚ Περιστερίου να δούμε την ομάδα μας να παρατάσσεται πλήρης.
ΓΣΑΠ (Τασιόπουλος): Πενέλη 8(2), Χατήρα 1,Τσιαδή 18(2), Ακρίβου 14, Αραβανή,Ευαγγελάτου, Τριανταφύλλου 6 , Σακουλάκη 5(1) , Γρίσπου 18, Κακοσούρη.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ.(Αποστολάκης, Βασιλάκος): Κορδαλή 3,Ιωαννίδου 11, Αγκάι 3(1), Συγγρού 4, Καντέλη14(1), Μπακάλη 18, Μουστάκα 3(1).