ΓΣΑΠ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: 42-54 (16-9,8-18,9-7,9-20)
Πρώτη αγωνιστική στην Β ́ Φάση νεανίδων με την ομάδα μας να μην καταφέρνει να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα παρά την πολύ καλή προσπάθειά της.Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες με τα κορίτσια μας να κάνουν ιδανικό ξεκίνημα την 1η περίοδο αλλά ο αντίπαλός μας ανέβασε την απόδοσή του και προηγήθηκε με 3 πόντους στο τέλος του πρώτου μέρους. Με την ολοκλήρωση της 3ης περιόδου υπολειπόμασταν μόλις έναν πόντο, όμως η κόπωση ήταν ορατή στις αθλήτριές μας κάτι που
εκμεταλλεύθηκε ο αντίπαλός μας στην τελευταία περίοδο και έφτασε στην τελική επικράτηση. Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την προσπάθειά της. Η αναβολή του αγώνα της Πέμπτης δίνει την ευκαιρία στα κορίτσια μας να αναπληρώσουν τις δυνάμεις τους και να παρουσιαστούν έτοιμες την επόμενη Δευτέρα εντός έδρας με αντίπαλο τον Ιάσονα Κολωνού στις 21:45.
ΓΣΑΠ (Χατήρας): Πενέλη 17 (1),Χατήρα 13 (1),Κέντρου, Κυρκοπούλου, Μήτση, Χριστοπούλου 4,Μητροπούλου,Κανιστρά,Κακοσούρη 8 (2), Αλεξάνδρου, Αραβανή.