ΑΝΤΑΙΟΣ – ΓΣΑΠ: 57-34 (19-10, 23-4, 13-12, 2-8)
Ο αγώνας διεξήχθη στις 22.01.22 στο γήπεδο της Γκράβας. Η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική μέχρι το 5ο λεπτό του πρώτου δεκαλέπτου με το σκόρ στο 10-8. Από εκεί και μετά χάσαμε την αυτοσυγκέντρωσή μας και παραδοθήκαμε σε ένα φανερά ανώτερο αντίπαλο. Το δεύτερο 10λεπτο
ήταν καταστροφικό και από εκεί και μετά το δεύτερο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τακορίτσια μας να καταφέρνουν να μειώσουν την διαφορά. Η αλήθεια όμως είναι ότι σε αρκετά σημεία του παιχνιδιού δείξαμε ότι έχουμε βελτιώσει το αδύνατό μας σημείο, το κατέβασμα της
μπάλας, παρουσιάζοντας λύσεις και αυτοματισμούς που δεν δείχναμε παλιότερα. Βλέποντας το κάθε παιχνίδι σαν μια καινούργια πρόκληση, τα κορίτσια μας θα τα παλέψουν όλα μέχρι το τέλος.
Το Σάββατο 05.02 θα αντιμετωπίσουμε το Ίλιον στην έδρα του.
ΓΣΑΠ (Χατήρας) : Σινάνογλου Κ., Παγίδα, Σινάνογλου Α., Πολυμένου, Κείσογλου,Δασκαλάκη, Σινιώρη, Αλεξάνδρου, Κασκαβέλη