Βαρειά ήττα γνώρισαν οι Νεάνιδες στον αγώνα – μπαράζ που δώσανε για την επιλογή της πρώτης επιλαχούσας ομάδας για την άνοδο στην Α΄ κατηγορία από τον ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ με 63-45. Η ομάδα μας έκανε κακό ξεκίνημα και έχανε στο α΄ δεκάλεπτο με 20-10. Στο β΄ και γ΄ δεκάλεπτο ισορρόπησαν τον αγώνα χωρίς όμως να μειωθεί η διαφορά. Έτσι ξεκίνησαν το δ΄ δεκάλεπτο με σκορ 44-34, το οποίο αντί να μειωθεί  διευρύνθηκε στο τελικό 63-45. Τα κορίτσια του ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ νίκησαν δίκαια και τους ευχόμαστε τα καλύτερα.

ΓΣΑΠ  – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ:  63 – 45

ΓΣΑΠ:  (Κατραντζή Δ.) Παπαϊωάννου 4, Μουντζούρη 10, Πανδή 1, Πρασσά 8, Νικολοπούλου 12,  Κουμπούλη 2 , Γκάνια 8, Βαζάκα .

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: (Μητσάκος) Χούμου 25(4), Ναΐζη, Κλειδέρη 10, Στατάκη 21, Δρακωνάκη 2, Κουγιουμζόγλου, Τσιμικλή 5.