Αδικαιολόγητη ήττα για τις Νεάνιδες στον τελευταίο ουσιαστικά αγώνα του πρωταθλήματος με 51-42, εκτός έδρας από τον Ζωγράφου.

Η ομάδα ξεκίνησε καλά και τελείωσε το α΄ δεκάλεπτο προηγούμενη 09-15 και το ημίχρονο με 18-24 με σχετική άνεση. Όπως ήταν αναμενόμενο ο Ζωγράφου αντεπιτέθηκε και το γ΄ δεκάλεπτο έληξε με ισοπαλία 33-33, αν και στα πρώτα δύο λεπτά του γ΄ δεκάλεπτου η ομάδα μας προηγήθηκε με 19-29. Παρ’ όλα αυτά η ομάδα μας δεν έχασε την πρωτοπορεία στο σκορ, ούτε τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το 37΄ όπου και προηγείτο με 39-42.

Στο σημείο αυτό του αγώνα, κατά εντελώς ανεξήγητο τρόπο η ομάδα κατέρρευσε, ο Ζωγράφου έτρεξε ένα σερί 12-0 και ο αγώνας έληξε, άδοξα για εμάς, με 51-42.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια του Ζωγράφου για την νίκη τους, όμως εμείς πρέπει να δούμε τι έφταιξε…

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ:   51 – 42 (18 – 24)

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ: (Αργυρίου) Ποδηματά, Γιαλαμά, Κατσαμούρα 14(1), Κομνηνού 3(1), Σεϊτανίδη 12, Ζαφείρη 3, Οικονομοπούλου, Καραμπεσίνη 11, Τζάρου 8.

ΓΣΑΠ: ( Κατραντζή Δ.) Μπουρδούβαλη, Παπαϊωάννου, Μουντζούρη 7, Πανδή 8(2), Πρασσά 2, Νικολοπούλου 10, Γκάνια 11(1), Βαζάκα 2, Σπηλιώτη 2.