Πρώτο παιχνίδι του 2017 για τα κορίτσια μας που ξεκίνησαν πολύ δυναμικά ως προς την άμυνα και προηγήθηκαν με 06-02 στο Ά δεκάλεπτο αφού δεχτήκαμε τους πρώτους πόντους στα τελευταία 12 δευτερόλεπτα. Στο ΄Β δεκάλεπτο χαλάρωσαν και έτσι η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να μειώσει με 12-11 στο ημίχρονο. Στο Γ’ δεκάλεπτο οι ομάδες πέτυχαν τους ίδιους πόντους και έτσι έληξε ισόπαλο. Στο Δ’ δεκάλεπτο η ομάδα μας έπαιξε καλύτερα και κατάφερε να πάρει την νίκη με 35-30 αλλά δεν κατάφερε να καλύψει και την διαφορά της ήττας μας στον Ά γύρο. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο 21-01-2017 στο γήπεδο Κοντοπεύκου με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ στις 19:30.

ΓΣΑΠ – ΑΡΗΣ ΑΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ : 35 – 30 (06-02, 06-09, 08-08, 15-11)

ΓΣΑΠ:  (Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλώτα, Χριστοπούλου, Κακοσούρη, Λούκα, Πατσατζή, Λιλικάκη, Ξηραδάκη, Ζανίκα, Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.

ΑΡΗΣ ΑΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: (Στρατίκη, Αθανασίου) Παπουτσή, Τσενόλη, Πετρουλάκη, Δασκαλοπούλου, Καβάσιλα, Θανάσουλα ,Σαιτά, Λάσκαρη, Χριστοφίλη, Ιντζόγλου, Σύψη, Καρέκλη.