Δεκάλεπτα: 16-21, 22-06, 13-15, 08-09
Κύριο γνώρισμα του χθεσινού αγώνα ήταν το πάθος και η δύναμη και από τις δύο ομάδες. Στον τομέα αυτό πρώτευσε η ομάδα μας και έτσι πήραμε το ροζ φύλλο. Το α’ δεκάλεπτο ήταν λίγο μουδιασμένες, όμως στο β’ δεκάλεπτο ήρθε το ξέσπασμα των αθλητριών μας που συνοδεύτηκε από τρομερή άμυνα, έτσι ώστε να μπούμε στο β’ ημίχρονο με διαφορά 11 πόντων. Η Ηλιούπολη αντέδρασε, προσπαθώντας να γυρίσει το παιχνίδι, όμως το μόνο που κατάφερε στην αρχή του δ’ δεκαλέπτου ήταν να πλησιάσει στους 5 πόντους (53-48). Τα κορίτσια μας έδειξαν γρανιτένια θέληση για να νικήσουν και το κατάφεραν. Τους αξίζουν συγχαρητήρια, όπως και στους προπονητές μας. Ο επόμενος στόχος είναι η νίκη επί του Αμύντα στο γήπεδό του το Σάββατο 09/03, ο οποίος βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη και θα παλέψει με νύχια και με δόντια για να πάρει θετικό αποτέλεσμα.

ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος –Στρατάκος): Ακρίβου 6, Κλείτσα 8(2), Κοντογιάννη, Γρίσπου 16(2), Τσέρου 10(2), Πετυχάκη 6, Αμίτση 6(2), Ανωγειανάκη 7.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 9(2), Τζουγκράκξ 10(2), Καββαδά 2, Νεαρχάκου, Γούλα, Δανδουλάκη, Στεφάνου 7(1), Παπαδοπούλου 12(2), Οικονομίδου 10, Κορρέ 1.