ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ – ΓΣΑΠ: 61-66 (22-15,15-14,14-19,10-18)
Διαιτητές: Αναστασίου, Χριστοδουλάκης (με λάθη, χωρίς να επηρεαστεί το αποτέλεσμα).
Δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη για τις γυναίκες μας, αφού μετά τα Μελίσσια πέρασε νικηφόρα και από το κλειστό του Αγ. Δημητρίου.
Η εμφάνιση του 1ου μέρους βέβαια δεν ήταν ανάλογη του αγώνα των Μελισσίων. Τον εκνευρισμό και τα λάθη μας εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος για να προηγηθεί με οκτώ πόντους στο ημίχρονο. Όμως η ομάδα μας ανέκαμψε με κύριο όπλο την άμυνα, μείωσε την διαφορά στους τρεις την 3η περίοδο και τρεισήμισι λεπτά πριν το τέλος έφερε το ματς στο
ισόπαλο (57-57). Στο σημείο αυτό μίλησε ο ψυχισμός των κοριτσιών μας ευστοχώντας σε δύο μεγάλα τρίποντα και με επιμέρους σκορ 9-4 έφτασαν στην σπουδαία νίκη, που μας φέρνει στις πρώτες θέσεις του ομίλου. Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα για την επιτυχία τους και περιμένουμε την Κυριακή στην έδρα μας στις 17:00 με αντίπαλο την Τερψιθέα, ανάλογη συνέχεια.
ΓΣ Κρόνος (Νικολαΐδου-Τσιαντής): Πολιτοπούλου 10(3), Φρέρη, Τσιμπίδη 6(2), Γιαμπάνη 17,Γεωργακοπούλου 2, Καλομιτσίνη 5(1), Γρηγοροπούλου,
Μπλιθικιώτη 5, Τσάμη 4,Κουλούρη 2, Δραμιτυνού, Κυριακοπούλου 10(2).
ΓΣΑΠ (Τασιόπουλος):Πενέλη, Στούπα 19 (5),Χατήρα 7,Τσιαδή 15 (2), Ακρίβου 11,Ευαγγελάτου, Τριανταφύλλου, Σακουλάκη 6 (1),Καράμπελα, Γρίσπου 8, Μητροπούλου.