Οκτάλεπτα: 7-14, 8-2, 4-10, 10-10, 17-10  , Παράταση 4-1

Η ομάδα μας, μετά την πρώτη της ήττα στο τουρνουά  την προηγούμενη αγωνιστική, χθες επανήλθε στις νίκες  και συνέχισε την πορεία της στο 2ο Όμιλο, σημειώνοντας την ένατη νίκη της , σ’ ένα συγκλονιστικό αγώνα, ο οποίος ήταν για γερά νεύρα και κρίθηκε στη λεπτομέρεια. Όμως πρέπει να τονίσουμε ιδιαίτερα την πίστη των αθλητριών μας στον εαυτό τους, γιατί παρ’ όλο που για τέσσερα οκτάλεπτα ήσαν πίσω στο σκόρ, στο πέμπτο βρήκαν την δύναμη να πετύχουν την ανατροπή, να πάνε το ματς στην παράταση και να το κερδίσουν. Συγχαρητήρια αξίζουν στα κορίτσια και των δύο ομάδων για τη μαχητικότητα και το πάθος τους για τη νίκη. Ευχαριστούμε την προπονήτρια των τζούνιορς Νιτουλέσκου, η οποία για άλλη μια φορά ήταν στο πάγκο μαζί με τον coach της ομάδας Δημήτρη Ραρή. Επόμενος  αγώνας την Κυριακή 11/2 στις 19:15 με τον ΚΑΟ Μελισσίων (Κλειστό Γήπεδο Μελισσίων).

ΓΣΑΠ (Ραρής, Νιτουλέσκου): Χριστοπούλου, Κανιστρά, Λυραντζάκη, Τριανταφύλλη, Δασκαλάκη, Μήτση, Μίνκωφ, Βασιλειάδη, Λιάρου, Κέντρου