Δεκάλεπτα: 14-10, 14-06, 21-13, 14-16

Στο 17ο λεπτό το σκορ ήταν ισόπαλο 16-16. Με αγωνιστικό πάθος η ομάδα μας έδειχνε ότι θα διεκδικούσε στα ίσια τον αγώνα. Όμως εκεί ξέσπασε μια καταιγίδα τρίποντων από μεριάς Πρωτέα, τα οποία οφείλονταν στην –  ξαφνικά –   ανεξήγητα κακή  άμυνά μας, οπότε τελειώσαμε το ημίχρονο με 12 πόντους πίσω στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά μεγάλωσε στους 20 και το μόνο που καταφέραμε ήταν να τους μειώσουμε στους 18. Είναι φανερό ότι η ομάδα, παρά το ταλέντο των αθλητριών μας, ψάχνει ακόμα την αγωνιστική της ταυτότητα και αυτό την γεμίζει με υπερβολικό άγχος. Ελπίζουμε ότι μέχρι  την Κυριακή στις 24/11 που θα αντιμετωπίσουμε τον ΕΦΑΟΖ στις 19.30 στο γήπεδό μας θα έχουν γίνει εκείνες οι προσπάθειες, ώστε η ομάδα μας να μπορέσει να παρουσιάσει ένα διαφορετικό πρόσωπο, πιο σοβαρό, πιο συμπαγές, με διάρκεια και στα 40 λεπτά του αγώνα. Και αυτές οι προσπάθειες πρέπει να γίνουν από όλους(διοίκηση, προπονήτρια και αθλήτριες).

Διαιτητές: Γιαννακόπουλος-Μπιτέρνας(εξαιρετικοί)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπέρης – Ρουμάνι): Χατζηνικολάου, Κήτσιου 8(1), Θεοδώρου 12(1), Κολλάτου 16(3), Κουζούκα, Χατζηγιακουμή 5(1), Σακελλαρίου 5, Παντελή, Αναστασοπούλου Μ. 11, Καλογερία 2, Καζούρη, Αναστασοπούλου Χ. 5.
ΓΣΑΠ (Γκουζίνη):  Κάσδαγλη 2, Στούπα 4, Σιγιώργη 8, Κοντογιάννη, Γρίσπου 15(1), Ευαγγελάτου 7(1), Γκάνια, Πετυχάκη, Κριμιτζά 2, Κόρμπου 1, Μπεζαϊτη 6.