Με νίκη ξεκίνησε ο δεύτερος γύρος του πρωταθλήματος για την ομάδα των νεανίδων μας! Και οι δυο ομάδες μπήκαν πολύ δυναμικά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, κάνοντας το παιχνίδι ντέρμπυ σε όλη του τη διάρκεια!  Το σκορ ανέβηκε με γρήγορο ρυθμό, με την ΑΕΝ Κηφισιάς να κλείνει το ημίχρονο με 39 πόντους και την ομάδα μας να υπολείπεται με 7! Η πιο συντονισμένη άμυνα του τρίτου δεκαλέπτου επέτρεψε στα κορίτσια μας να μειώσουν τη διαφορά! Το παιχνίδι έγινε ιδιαίτερα ανταγωνιστικό στο τελευταίο δεκάλεπτο με το σκορ ισόπαλο (55-55) 45 δεύτερα πριν τη λήξη! Τα κορίτσια μας τελικά κατάφεραν να κατακτήσουν τη νίκη ακολουθώντας με ψυχραιμία τις προπονητικές οδηγίες!  Συγχαρητήρια σ’ αυτές και στην προπονήτριά τους. Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου, με αντίπαλο την ομάδα του Παναθηναϊκού εκτός έδρας  (21:45).

ΓΣΑΠ –ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ : 60 – 55

Δεκάλεπτα : 17-20, 15-19, 11-8, 17-8

ΓΣΑΠ: (Αργυρίου)  Μαμαλίγκα, Σφήκα, Πλώτα, Αμίτση 8(1), Χριστοδούλου, Κανιαδάκη 2, Χονδρογιάννη 12 , Χριστοπούλου, Κούκη 19(1) , Γρύλλια 19.

ΑΕΝΚ: (Κατρά, Ματθαίος)  Ανεζύρη 6, Μουστάκα, Σακελλαρίου 10, Κουλίζου 10, Παπακωνσταντίνου 11(1),  Σελούλη 5, Καστρινάκη, Καζαντζίογλου 11(1), Παναγιωτοπούλου, Τριανταφύλλου 2 .