Μεγάλη εκτός έδρας νίκη σημείωσε η ομάδα μας νικώντας στο τελευταίο λεπτό του αγώνα 39-41 τον ΑΟ ΚΡΟΝΟ ΓΕΡΑΚΑ. Η ομάδα μας ξεκίνησε μουδιασμένα στο πρώτο οκτάλεπτο, στη συνέχεια όμως όλες οι αθλήτριες έπαιξαν με πάθος και αυτοπεποίθηση δημιουργώντας μία διαφορά δέκα πόντων στο τέλος του τέταρτου οκταλέπτου. Παρά την αντεπίθεση της γηπεδούχου στα  τελευταία λεπτά του αγώνα, η ομάδα μας άντεξε φθάνοντας στη νίκη, η οποία και πανηγυρίστηκε από όλους στο τέλος του αγώνα. Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλες τις αθλήτριες και στους προπονητές για το ευ αγωνίζεσθαι και το όμορφο μπάσκετ το οποίο έπαιξαν οι δύο ομάδες.  Επόμενος αγώνας της ομάδας μας είναι εντός έδρας στο Κοντόπευκο με τον ΚΑΟ Μελισσίων την Κυριακή 19/11/17 στις 14:30.

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΓΣΑΠ : 39 – 41 (11-6, 2-10, 8-9, 6-12, 12-4)

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ: (Γεωργακόπουλος) Φραγκούλη, Πέππα, Σπανού, Καπετανάκου, Παναγοπούλου, Κυριακοπούλου, Μητροπούλου, Κασιμάτη, Παπαγιανοπούλου, Βουγιούκα.

ΓΣΑΠ: (Νιτουλέσκου, Θεολογίτης) Μίνκωφ, Χριστοπούλου, Μήτση, Κέντρου, Τριανταφύλλη, Κανιστρά, Λυραντζάκη, Κατωμέρη, Λιάρου, Δασκαλάκη, Βασιλειάδη.