‘Ασχημο ξεκίνημα για τα κορίτσια μας που βρέθηκαν να κυνηγάνε το σκορ από το Α’ Δεκάλεπτο και έτσι έφτασαν με 24-19 στο ημίχρονο. Στο Β’ ημίχρονο ξεκίνησε η προσπάθεια ανάκαμψης και στο Γ’ Δεκάλεπτο μειώσαμε σε 32-29. Στο ‘Δ Δεκάλεπτο όμως η ομάδα μας το γύρισε το ματς και βρέθηκε  να προηγείται με 37-39 αλλά οι άστοχες βολές και 2 λάθος επιλογές μας οδήγησαν στο τελικό 42-39. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση μετά τις γιορτές  το Σάββατο  14-01-2017   στο γήπεδο Κοντοπεύκου  με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ στις 19:30.

ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΓΣΑΠ : 42 – 39

Δεκάλεπτα : 10-05, 14-14, 08-10, 10-10

ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ:  (Λαγοποδης) Αντωνιάδου, Ζαράνη, Τσουκνίδα, Αδάμ, Τσαπραίλη, Τίγκα, Κιόκου, Τσούφη, Δαναλάτου, Αγγελίδη, Κοροβέση, Γλυνού.

ΓΣΑΠ: (Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, Θεοφάνη, Πλωτά, Χριστοπούλου, Κυρκοπούλου Χ., Ζανίκα Κ.,Πατσατζή, Κυρκόπουλου Ρ. , Ξηραδάκη, Χριστοδούλου, Γεωργοπούλου.