Κορασίδες: ΓΣΑΠ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 34 – 33….

Σπουδαία νίκη επί της αήττητης ομάδας του Σπόρτιγκ πέτυχαν ο Κορασίδες μας το απόγευμα του Σαββάτου στο Κοντόπευκο. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό από το πρώτο λεπτό, με διαρκείς εναλλαγές στο σκορ. Η ομάδα μας όσες φορές βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να αντιδράσει και με μια φανταστική άμυνα στο 4ο δεκάλεπτο, στο οποίο δέχτηκε μόλις 3 πόντους, πήρε τελικά τη νίκη. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια για τη νίκη αλλά και γιατί, για πρώτη φορά,  έδειξαν στο γήπεδο τις πραγματικές τους δυνατότητες.

Επόμενο παιχνίδι για τις Κορασίδες μας το Σάββατο 30/11,  15:15 στο γήπεδο της Νήαρ Ήστ.

ΓΣΑΠ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ:   34 – 33 (13 – 16)

ΓΣΑΠ: (ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ) ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ, ΚΑΡΤΑΚΗ, ΜΠΟΛΤΣΗ, ΣΦΗΚΑ, ΤΡΑΥΛΟΥ, ΚΟΥΚΗ, ΚΑΝΙΑΔΑΚΗ,  ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΛΟΥΚΑ, ΛΑΧΑΝΑ, ΔΟΥΚΑ, ΚΟΥΤΡΗ.

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ: (ΝΙΚΛΑΣ) ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗ Ν., ΒΑΣΙΟΥ, ΜΑΡΑΓΚΟΖΟΓΛΟΥ Δ., ΝΤΟΥΛΕ, ΜΠΟΥΚΑΚΙΩΤΗ, ΜΑΡΑΓΚΟΖΟΓΛΟΥ ΕΛ., ΖΥΚΑΙ, ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗ ΣΤ.